Lazer Epilasyon Hakkında Özet Bilgi

Güzel ve uzun bacağınızı ortaya çıkarak mini bir elbise giymek istediğinizde ilk olarak tüylerinizin çıkıp çıkmadığına bakarsınız. Çok kısa süre önce temizlediğiniz halde hemen çıkan ve çok küçük olduğu için de tam temizleyemediğiniz tüyler canınızı sıkabilir. Bazı geçici tüy temizleme yöntemleri sonrasında tüylerinizin daha çabuk ve daha gür çıktığını görürsünüz. Tüylerinizden kesin olarak kurtulmanın yollarını aradığınızda karşınıza lazer epilasyon çıkar. Güzellik sektörünün son gözdesi lazerler birçok cilt problemine çözüm olmakta ve tüy yok etmede mucizeler yaratmaktadır. Hormonal bir dengesizlik yaşanmadığı sürece epilasyon yaptırdıktan sonra tüyler tamamen yok oldu ve bir daha çıkmaz.

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılır?

Ergenliğe girmiş 12 ve daha yukarı yaşlara, gebe olmayanlara, yakında bir ameliyat geçirmeyenlere, açık yara gibi cilt problemleri yaşamayanlara lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. 40 yılı aşkın süredir uygulanan yöntemde muhteşem sonuçlar alınır. Ortalama 6-8 seanstan sonra tüylerde büyük bir azalma görülür. Tüylerin tamamen kaç seansta uygulanacağı kişinin kıl yapısına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Her bedene aynı lazer epilasyon yöntemi yapılmaz. Konusunda uzman kişiler kıl rengine ve yapısına uygun ayarlamaları yapacaktır.

Bazı açık renkte tüyleri görmeyen lazerler bu açığı yeni ürettikleri cihazlarla kapatırlar. Alexandrite lazer cihazları, olumlu performansları sayesinde çok kullanılmaktadır. Gideceğiniz kliniğin konuyla ilgili uzmanlığını araştırmalı, uygulamada hangi cihazın kullanıldığı sormalısınız. Cihaz küçük ve görünmeyen tüyleri bire tanır ve gereken ısıyı göndererek yok etme işlemini gerçekleştirir.

Lazer epilasyon fiyatları bulunduğunuz şehre, gideceğiniz kliniğe, kişinin uzmanlığına göre değişim gösterir. Her klinik kullandıkları teknik cihazın giderlerine göre bir fiyat belirlemesi yaparlar. Erkekler de tüy yok etme yönteminden yararlanabilirler ancak erkeklerde tüylerin yok olması bayanlara göre daha uzun zaman gerektirecektir. Bayanlarda oluşacak hormonal bir bozukluk yeniden tüylenmelere neden olabilir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s