Lazer ile Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulaması bir kıl kökü tedavisidir. Uygulama isminden de anlaşılacağı üzere tüylerin hem temizlenmesi hem de uzun süre çıkmaması yönünde yapılan bu uygulama, seanslar halinde ve belirli periyotlarda dikkat edilerek uygulanır. Lazer epilasyon uygulama süresince ve  seanslar sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

Dikkat edilmesi gereken bu unsurlar tüm lazer tedavilerinde aynıdır. Bu unsurlara dikkat edilmesi hem yapılan kıl kökü  tedavisi’nin başarısı için, hem de deri sağlığı için çok önemlidir.

Detaylı bilgi : Lazer Epilasyon Ankara

Lazer epilasyon uygulaması sonrasında, her seans sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;

– Lazer epilasyonda tedavisinde en çok dikkat edilmesi gereken güneştir. Güneşin zararlı ve yakıcı etkileri epilasyon tedavisi ile birleştiğinde cildi çok fazla yorar. Tedavi sonrasında güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmamak için gerekirse güneş kremleri ile cilt korunmalıdır, aksi taktirde ciltte lekelenmeler ve veya iz oluşumları görülebilir.

– Güneşin lazer epilasyon uygulamasına karşı oluşturduğu bu olumsuz etkenlerden mümkün olduğunca az etkilenmek için güneşin etkili olduğu aylar dışında uygulamayı yaptırmak gerekmektedir.

Lazer epilasyon tedavisi boyunca, seansından önce uzayan kıllar sizi rahatsız ederse kıllar kesinlikle kökünden alınmamalıdır. Bu gibi durumlarda da kıllar makas ya da jilet yardımı ile  kısaltılabilir ya da lazer tedavisi görüdüğünüz kliniğe başvurarak çözüm önerisi alabilirsiniz. Bu gibi durumlarda seans öne çekilebilir.

– Tedavi süresince cilt nemlendirilmeli ve lazere destek olabilecek bakım ürünleri kullanılmalıdır. Bu ürünler hem koruma hem de nemlendirme ve kıl köklerini bitirmeye  yönelik uyarım yapma özelliğinde olamlıdır. Bu ürünler hakkında detaylı bilgi ve önerileri doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

– Seanslardan sonra, 1 gün süre ile uygulama alanını sıcak su, parfüm, kozmetik ürün gibi kullanımlar ile tahriş etmemelisiniz.

– Eğer tedavinin son seansından sonraki dönemlerde yeniden kıllanma problemi ile karşılaşırsanız mutlaka tedavi görüdğünüz kliniğe başvurmalısınız. Bu durumda doktorunuz gerekli kontrolleri yaparak bunun sebebini ve çözümünü bulacaktır.

Etiketler : Dr. Servet Karayün

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s