LAZER EPİLASYON SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Lazer epilasyon bir kıl kökü tedavisidir. Bilindiği üzere kılların hem temizlenmesi hem de ömür boyu çıkmaması için yapılan bu tedavi seanslar halinde belli bir uygulama aralığına dikkat edilerek yapılır. Bu tedavi süresince ve  seanslardan sonra bir takım şeylere dikkat etmek gerekir.

Bu dikkat edilmesi gereken unsurlar da her lazer tedavisinde aynıdır. Bu unsurlara dikkat edilemsi hem yapılan kıl kökü  tedavisnin başarısı için hem de deri sağlığı için, konfor için önemlidir.

Lazer epilasyon tedavisi boyunca dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;

 

– Lazer epilasyonda en çok dikkat edilmesi gereken şey güneştir. Güneşin zararlı ve yıkıcı etkileri bu tedavinin etkileri ile birleştiğinde deriyi oldukça yorar. Eğer tedavi boyunca ve seanslardan sonra güneşten korunulmaz ise deri üzerinde bazı lekelenmeler, yaralar oluşabilir.

– Güneş bu tedavide zararlı bir öge olduğu için yaz aylarında da lazer epilasyon yaptırılmamalıdır.

– Lazer epilasyon tedavisi boyunca, seansından önce uzayan kıllar sizi rahatsız ederse kıllar kesinlikle kökünden alınmamalıdır. Bu gibi durumlarda da kıllar makas ya da jilet yardımı ile  kısaltılabilir ya da lazer tedavisi görüdüğünüz kliniğe başvurarak çözüm önerisi alabilirsiniz. Bu gibi durumlarda seans öne çekilebilir.

– Tedavi süresince cilt nemlendirilmeli ve lazere destek olabilecek bakım ürünleri kullanılmalıdır. Bu ürünler hem koruma hem de nemlendirme ve kıl köklerini bitirmeye  yönelik uyarım yapma özelliğinde olamlıdır. Bu ürünler hakkında detaylı bilgi ve önerileri doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

– Seanslardan sonra, 1 gün süre ile uygulama alanını sıcak su, parfüm, kozmetik ürün gibi kullanımlar ile tahriş etmemelisiniz.

– Eğer tedavinin son seansından sonraki dönemlerde yeniden kıllanma problemi ile karşılaşırsanız mutlaka tedavi görüdğünüz kliniğe başvurmalısınız. Bu durumda doktorunuz gerekli kontrolleri yaparak bunun sebebini ve çözümünü bulacaktır.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s