İSTENMEYEN KILLAR ARTIK SORUN DEĞİL

İstenmeyen kıllar kadın – erkek herkesin problemi. Çünkü kıllar estetik ve temiz bir görüntüyü gölgeleyen unsurların başında gelmektedir. Özellikle de yaz aylarında kıllar yüzünden istenilen kıyafet her an tercih edilemeyebilir. Deniz, havuza girmek bir sıkıntı haline gelebilir. Fakat bu problemin uzun vadede çözümü için lazer epilasyon çok başarılı bir tedavidir.

Lazer epilasyon,

– Kol altı
– Bacak
– Sırt
– Genital bölge
– Uyluk
– Kalça
– Bel
– Göbek üstü
– Ense
– Kulak
– Burun
– Yüz
– Boyun ve dekolte gibi istenmeyen kılların olduğu tüm bölgelerde yapılabilir.

Bu bölgelerin yanı sıra,  erkeklerde sakal, bıyık ve uzun favorilere de lazer epilasyon uygulanabilir. Bu bölgelerde bazen kılları tamamen bitimek için bazen seyreltmek için bazende model yapmak için tedavi uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Tüm Ten Renklerine Uygulanır mı?

Lazer epilasyon, güneş, solaryum gibi ışık kaybakları ile bronzlaşmayan, rengi ve yapısı değişmeyen tüm tenler üzerinde uygulanabilir. Lazer epilasyonun bronzlaşmayan tüm ten renkleri ve kıl tipleri üzerinde etkili olabilmesi için farklı sistemleri vardır. Bu sistemler,

  • Alexandrite lazer (755 mm dalga boyu)
  • Diyot ( diode) lazer (810 mm dalga boyu)
  • Nd:Yag lazer (1064 mm dalga boyu)

Dalga boyları farklı olan lazer sistemleri sayesinde beyaz, buğday, çok siyah olmayan melez ve koyu tenler üzerinde olan, beyaz olmayan tüm kıllar için tedavi uygulanabilir.

* Size uygun olan lazer sistemi ile tedavi görmeniz, deri sağlığınız ve tedavi başarısı için çok önemlidir. Size uygun olmayan lazer sistemi ile tedavi görmeniz, yapılan uygulamanın başarısız olmasına neden olabilir. Bu nedenle güvenilir bir kliniğe baş vurarak uzmanların yönlendirmelerine dikkat etmeniz, deneme atışları talep etmeniz önemlidir.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s