LAZER EPİLASYON

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, belirli dalga boylarındaki lazer ışınlarının yine belirli seans aralıkları ile ve belirli bir süre boyunca yok edilmek istenen kıl ve tüylerin bulunduğu bölgeye uygulanması işlemine verilen addır. Lazer epilasyon uygulaması diğer alternatif epilasyon yöntemlerine oranla ağrı hissi ve en düşük, en pratik, en  konforlu, en etkili ve güvenli epilasyon tekniği olarak tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyonda Nasıl Etki Gösterir ?

Lazer epilasyon uygulamasında kullanılan cihazlardaki lazer, birbirine yatay bir doğrultuda hareket eden, aynı dalga boyundaki, gözle görülemeyen ışık demetleri halindedir. Lazer epilasyon işleminin uygulandığı alanda bulunan kıl ve tüylerde kalıcı etki göstererek diğer dokulara herhangi bir etki ve zarar vermemesinin sebebi, cilde gönderilen lazer ışığının seçici fototermoliz prensibi ile etki göstermesidir. Frekansı ve atım aralığı ayarlanarak kalibrasyon sağlanan lazer, uygulandığı bölgedeki kılların köklerinde bulunan, melanin isimli pigment tarafından absorbe edilerek emilir. Kıl kökünde emilen lazer enerjisi burada bir ısı enerjisine dönüşür ve ortaya çıkan bu ısı kıl kökü üzerinde bir tahribat oluşturur.

Lazer Epilasyon Güvenli Bir Uygulama mıdır ?

Lazer epilasyon uygulamasının insan sağlığı ve güvenliği açısından herhangi bir risk taşımadığı, epilasyon işleminde kullanılan lazerin cilde ve insan bedenindeki doku ile organlara olumsuz bir etki oluşturmadığı Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmıştır. Sonuçları ve güvenilirliği kanıtlanmış olan lazer epilasyon uygulaması tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Konusunda uzman ve deneyimli kişiler tarafından, yetkili ve yasal merkezlerde yapıldığı sürece lazer epilasyon güvenli ve etkin bir kalıcı epilasyon yöntemidir ve insan sağlığı için bir risk barındırmaz. Yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda lazer epilasyon işleminde kullanılan lazer cihazlarının insan vücudunda herhangi bir mutajen etki meydana getirmedikleri anlaşılmıştır. Ayrıca bu uygulamada cilde gönderilen lazer radyoaktif özelliğe sahip değildir.

Lazer Epilasyon Türleri Nelerdir ?

Günümüzde lazer epilasyon işlemlerinde 3 farklı türde lazer epilasyon sistemi kullanılmaktadır. Bunlar; Alexandite Lazer , Diode Lazer ve Nd-Yag Lazer’dir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon hakkında daha detaylı bilgi almak ve lazer epilasyon fiyatlarını öğrenmek için uzman hekimiz ve/veya bu konuda yetkili merkezlerle görüşmeniz gerekmektedir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s