Ankara’da Lazer Epilasyon Yaptıracaklara Tavsiyeler

Merhabalar, bugünkü yazımızda güzide şehrimiz Başkentimiz Ankara’da lazer epilasyon yaptırmak isteyen herkes için ihtiyaç duyabilecekleri tavsiyelerde bulunacağım.

     Bu konuya girmeden önce kısaca lazer epilasyon nedir diye başlamakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Lazer Epilasyon uygulaması belirli dalga boylarına sahip lazer ışıkları üreten özel lazer cihazlarının kullanılması ile kişinin bedenindeki istenmeyen tüy ve kıllara hasar verilerek, bunların kalıcı olarak yok edilmesi işlemine verilen addır.Burada aklınıza şu sorular takılabilir; hangi dalga boyları, hangi cihazlar, vücuttaki hangi bölgeler, ve lazer epilasyon gerçekten kalıcı mı? İsterseniz sırasıyla başlayalım;

     Lazer Epilasyon Uygulamasında Kullanılan Cihazlar ve Özellikleri Nelerdir?

 Alexandrite Lazer: Alexandrite lazer 755 nm dalga boyunda lazer üreten ve özellikle cildi açık renkte olup da kıl yapısı koyu renkli kişilerde etkili olan bir lazer epilasyon cihazıdır. Alexandrite lazer ile gerçekleştirilen uygulamalarda hedef sadece kıl köküdür ve ciltteki melanin isimli madde tarafından oldukça iyi şekilde emilebilen dalga boyunda lazer atımı yapılabilmektedir.

Nd:YAG Lazer: Bu lazer epilasyon cihazları 1064 nm boyunda lazer üretmektedir ve ciltteki en derin noktalara dahi ulaşabilmektedir. Nd YAG Lazer epilasyon cihazını diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerin başında sadece kıl kökünü hedefleyerek kıl kökünde hasar oluşturmakla kalmayıp, kıl köklerini beslemekte olan kılcal damarlarda da tahribat yaratması gelmektedir.

Diode (Diyot) Lazer: 800 ile 810 nm dalga boylarında lazer üreten diode lazerler ile özellikle ince yapıdaki kıllar üzerinde ve yüz bölgesinde etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Lazer Epilasyon Kıl Döngüsü

Yukarıda bahsetmiş olduğum tüm bu lazer epilasyon çeşitlerinin birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Sizin için en doğru seçimi elbette doktorunuz yapacaktır.

Gelelim Ankara’da lazer epilasyon uygulamalarına, malum başkent ve İstanbul’dan sonra bu konuda en geniş çeşitliliğe sahip il Ankara. Lazer epilasyon uygulaması yaptırmış olan pek çok arkadaşım var ve hepsi farklı merkezlere konuk olmuşlar. Bu noktada kendi kendime bir liste oluşturdum ve tek tek bu merkezleri incelemeye koyuldum. Gerçekten hepsi birbirinden özel ve kaliteli dolayısıyla bu konuda karar vermek gerçekten zor en iyisi siz içinize sineni tercih edin derim ben çünkü verilen hizmetin ve cihazların kalitesi gerçekten üst düzeyde hepsinde.

Neredeyse unutuyordum Ankara’da lazer epilasyon fiyatları konusunu atlamadan yazıyı bitirmek olmaz.

Bu konu aslında çok değişken çünkü epilasyon yapılacak olan bölgeden tutun da kullanılacak lazere ve kıl yapınıza kadar pek çok değişkene bağlı. En iyisi uzman bir hekime danışmak ve yüz yüze görüşüp fiyat almak.

Diyeceklerim şimdilik bu kadar ama ben daha fazlasını merak ediyorum derseniz hadi bu da benden bir güzellik daha olsun size, www.lazerveguzellik.com adresini bi dolaşın derim ben.

Sağlıkla kalın.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s