“Bitene Kadar Epilasyon” Mümkün mü

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en faydalı ve kalıcı çözüm sunan yöntem lazer epilasyondur. Lazer ışınını tüy köklerine vererek zarar görmesini ve kesin olarak dökülmesini sağlar. Farklı dalga boylarına sahip cihazlar vardır. Bu cihazlar cilt tipine ve tüy kökü farklılıklarına göre kullanılırken lazer epilasyonun uygulanacağı bölgeye göre de değişiklikler gösterebilir. Genelde açık renk cilt tipiyle koyu renk tüylere sahip olanlar da etkisinin daha çok olduğu görülmektedir.

Lazer epilasyon, diğer epilasyon yöntemlerine göre ağrı ve acı hissetme durumu çok azdır. Tüm bölgelerde kullanılabilir. Kişinin rahatsız olduğu problemli bölgeler de kullanılırken herhangi bir sorun ortaya çıkmamıştır. 6-8 seans süren bir yöntemdir. Tüy yapısının farklılığına göre seans sayısı değişebilir. Lazer epilasyon işleminden sonra uygulama yapılan bölgede kızarıklık şişlik, yanma gibi kalıcı olmayan yan etkıler görülebilir. Bu etkiler 1 gün içerisinde geçerler.

Ülkemizde epilasyon amacıyla kullanımda olan 3 tip lazer mevcuttur. Alexandrite lazerler genellikle açık ten rengine ve koyu – kalın kıl tipine sahip kişilerde; diyot lazerler; geniş alanlarda, her ton cilt ve kıl tipinde; Nd:YAG lazerler ise yalnızca koyu cilt tonlarında kullanılmaktadırlar.

Lazer epilasyon uygulamasını yapan kişiler bu konuda uzman ve bilinçli olmalıdırlar. İşlem yapılacak kişiye uygun lazer epilasyon yöntemi hakkında bilgi vermesi gereklidir. Lazer uygulaması yapılacak merkez ise denetimleri tam olarak yapılan sağlıklı yerler olmalıdır.

Lazer epilasyon işleminin fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye ve merkeze göre çeşitlilik göstermektedir. Lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için lazer merkezlerine doğrudan ya da telefonla başvurmanız gerekmektedir. Çünkü T.C Sağlık Bakanlığı onaylı uygulama yapan lazer merkezleri, poliklinikler ve muayenehaneler web sitelerinde uygulama fiyatı belirtemezler. Web sitesinde uygulama fiyatı belirten, “bitene kadar epilasyon”, “kesin çözüm” gibi ibareler kullanan yerlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Bakınız : Ankara Lazer Epilasyon Merkezleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s