Ağrısız ve Uzun Süre Etkili “Lazer Epilasyon”

Lazer epilasyon uygulaması, istenmeyen tüylerden lazer ışını teknolojisi kullanarak kurtulmayı sağlayan bir uygulamadır. Lazer kıl köklerine zarar verir ve tekrardan oluşmasını engeller. Lazer epilasyon kullanılan bölgede kıl köklerinin oluşumu azalır ve zamanla tüylerin ortadan kaldırılması sağlanır.

İstenmeyen tüyler için uygulanan diğer kurtulma yöntemlerine göre daha az ağrılı olup daha kalıcı bir yöntemdir. Vücudun tüm bölgelerinde kullanılırken kişi isteği üzerine vücudun istenilen bölgelerinde kullanılmaktadır. Lazer epilasyon bütün cilt tiplerine uygulanan bir yöntemdir. En çok açık renk cilt tipine ve koyu renk tüylere sahip olanlar kullandığında etkili sonuçlar vermektedir. Lazer epilasyon da cilt tipi farklı olduğunda  kullanılan cihaz türü de değişebilir.

Ortalama 6-8 seansta tamamlanabilen lazer epilasyon uygulaması, istenmeyen tüylerin yapısına da bağlı olarak seans sayısı değişebilir. Arta bilirken seans sayısının azaldığı da olmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasında yan etkiler görülmesi mümkündür ama bunlar kalıcı yan etkiler değildir. Uygulamadan sonra kızarıklık, şişlik gibi yan etkiler olabilirken ortalama olarak en fazla 1 gün içerisinde geçmektedir. Lazer epilasyon uygulamasının fiyatları, epilasyon yönteminin uygulandığı bölgeye, uygulama yapılan merkeze ve seans sayısına göre farklılıklar gösterebilir. Lazer epilasyon uygulaması türkiyede birçok şehirde yoğun olarak kullanılmaktadır. İstanbulda kadıköy lazer epilasyon ve lazer epilasyon ümraniye sayfalarından istanbul’da lazer epilasyon hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İstanbul’da lazer epilasyon uygulaması hakkında daha fazla detaylı bilgi için www.euroderm.net adresini inceleyebilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulaması yaptırırken bu konu da yeterli eğitimi almış uzman kişiler tarafından ve denetimleri tam olan, sağlıklı, güvenilir merkezler tercih edilmelidir. Aksi halde lazer epilasyon uygulaması olumsuz sonuçlar doğurabilir ve ciddi cilt problemlerine maruz kalabilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s